P0752.224NL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P0752.224NL
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220UH 800MA 840MOHM SM
Stock
95
In Stock :
95
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Special Feature :
INDUCTANCE MEASURED WITH PEAK DC CURRENT
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Package :
Tray
Rated Current-Max :
0.8A
Product Status :
Active
Shielding :
No
Height - Seated (Max) :
0.215 (5.46mm)
Pbfree Code :
yes
Features :
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
Test Frequency :
100kHz
Q @ Freq :
Series :
P0752NL
Supplier Device Package :
Case/Size Code :
5137
Frequency - Self Resonant :
HTS Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating :
800mA
Material - Core :
Packaging :
Tray
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
800 mA
Operating Temperature :
-40°C~130°C
Number of Terminations :
2
DC Resistance (DCR) :
840mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation (Isat) :
800mA
Inductance :
220μH
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Mount :
Surface Mount
Ratings :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.215 5.46mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
P0752.224NL
Pulse Electronics P0752.224NL
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD