OYEBCJJANF-40.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OYEBCJJANF-40.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 40MHZ 3.3V CMOS SMD
Stock
195
In Stock :
195
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth :
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.038 (0.96mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Ratings :
Output :
CMOS
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
2.8V ~ 3.3V
Series :
OY-A
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
3mA
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
40 MHz