OXKTDCJANF-12.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OXKTDCJANF-12.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Stock
342
In Stock :
342
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Frequency :
12MHz
Type :
XO (Standard)
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
OX
Height :
1.0922mm
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
1.8V
Max Supply Current :
5mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±50ppm