OQ2312510300G
Mfr.Part #
OQ2312510300G
Description
TERM BLOCK HDR 23POS 90DEG 3.5MM
Pitch :
0.138 3.50mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Positions :
23
Color :
Green
Voltage - UL :
300V
Current - UL :
10A
Insulation Height :
0.283 7.19mm
Header Orientation :
90°, Right Angle
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
Datasheets
OQ2312510300G
Bulk 0.138 3.50mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
OQ2312510300G Overview
OQ2312510300G Features
OQ series
OQ2312510300G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
OQ2312510300G Terminal Blocks applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM