OQ2312000300G
Mfr.Part #
OQ2312000300G
Description
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 3.5MM
Insulation Height :
0.362 9.20mm
Header Orientation :
Vertical
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Contact Tail Length :
0.138 3.50mm
Number of Positions :
23
Color :
Black
Pitch :
0.138 3.50mm
Current - UL :
10A
Voltage - UL :
300V
Datasheets
OQ2312000300G
Bulk 0.138 3.50mm Black 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) OQ Thermoplastic Tin Copper
OQ2312000300G Overview
OQ2312000300G Features
OQ series
OQ2312000300G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
OQ2312000300G Terminal Blocks applications.
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM