OP21B332K501CT
Mfr.Part #
OP21B332K501CT
Description
CAP MLCC 0805 X7R 10% SMD
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Width :
1.25mm
Positive Tolerance :
10%
Length :
2mm
Height :
0.8mm
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Negative Tolerance :
10%
Capacitance :
0.0033μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
OP21B332K501CT
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor 15% ppm C 0.0033muF