OCKTGLJANF-12.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
OCKTGLJANF-12.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Series :
OC
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Supply :
1.8V
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Max Supply Current :
7mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Output :
CMOS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Frequency :
12MHz
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Height :
1.4986mm