NTCLE203E3104HB0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NTCLE203E3104HB0
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Bead
Datasheet
Download
Description
THERM NTC 100KOHM 4190K BEAD
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Thermistor Application :
TEMPERATURE SENSING
Series :
Automotive, AEC-Q200
Resistor Type :
NTC THERMISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Lead Diameter :
500 µm
Power Rating :
100mW
Resistance :
100kOhm
Resistance Tolerance :
±3%
Depth :
3mm
Voltage :
500V
B Value Tolerance :
±1.5%
Tolerance :
3%
Pbfree Code :
yes
Lead Length :
1.58 40.00mm
Number of Terminations :
2
Resistance in Ω @ 25°C :
100k
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
B25/85 :
4190K
Package / Case :
Bead
Max Power Dissipation :
100mW
Terminal Shape :
Wire
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Pins :
2
Lead Pitch :
2.54mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
Packaging :
Bulk
Length :
3.6mm