NSP15AJB-2R7
Mfr.Part #
NSP15AJB-2R7
Description
RES 2.7 OHM 5% 15W AXIAL
Resistance :
2.7Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Power (Watts) :
15W
Working Voltage :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
NSP15AJB-2R7
FIXED RESISTOR, 2.7Ohm, 15W, Wirewound,