NSP15AJB-2R4
Mfr.Part #
NSP15AJB-2R4
Description
RES 2.4 OHM 5% 15W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Working Voltage :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
15W
Lead Diameter :
0.8 mm
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Resistance :
2.4Ohm
Datasheets
NSP15AJB-2R4
FIXED RESISTOR, 2.4Ohm, 15W, Wirewound,