NSP15AJB-22R
Mfr.Part #
NSP15AJB-22R
Description
RES 22 OHM 5% 15W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
15W
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
22Ohm
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
500V
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
NSP15AJB-22R
FIXED RESISTOR, 22Ohm, 15W, Wirewound,