NSP15AJB-20R
Mfr.Part #
NSP15AJB-20R
Description
RES 20 OHM 5% 15W AXIAL
Power (Watts) :
15W
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
20Ohm
Working Voltage :
500V
Lead Diameter :
0.8 mm
Datasheets
NSP15AJB-20R
FIXED RESISTOR, 20Ohm, 15W, Wirewound,