NSM10AJB-39R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NSM10AJB-39R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 39 OHM 5% 10W RADIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
2.067 52.50mm
Composition :
Wirewound
Size Code :
Tolerance :
±5%
Resistance :
39Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
10W
Number of Terminations :
2
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Inductive, Safety
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Length :
3.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Spacing :
5mm
Series :
NSM
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
500V
Size / Dimension :
0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
NSM10AJB-39R
FIXED RESISTOR, 39Ohm, 10W, Wirewound,