NSE-1207-M4-20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NSE-1207-M4-20
Manufacturer
Essentra Components
Description
MACHINE SCREW CHEESE SLOTTED M4
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Length - Below Head :
0.787 20.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
Screw Head Type :
Cheese Head
Material :
Nylon
Series :
NSE
Head Height :
0.102 2.59mm
Drive Type :
Slotted
Head Diameter :
0.275 (6.99mm)
Length - Overall :
0.889 22.59mm
Length :
20mm