NRV3012T4R7M
Mfr.Part #
NRV3012T4R7M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 4.7UH 850MA 228MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
850mA
Test Frequency :
0.1MHz
Construction :
Chip
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
228mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Case/Size Code :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Height :
1.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Max DC Current :
1.25A
yes
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Material - Core :
Ferrite
Depth :
3mm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
48MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Number of Terminations :
2
Inductance :
4.7μH
Series :
NR, V Type
Halogen Free :
Halogen Free
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Functions :
1
Datasheets
NRV3012T4R7M
NRV3012T4R7M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD