NRV2012T3R3MGF
Mfr.Part #
NRV2012T3R3MGF
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 3.3UH 900MA 272.4 MOHM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Rated Current-Max :
0.9A
Size / Dimension :
0.079Lx0.079W 2.00mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ferrite
Packing Method :
TR
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Type :
Wirewound
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
272.4mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Case/Size Code :
Construction :
Magnetically Shielded
Number of Functions :
Factory Lead Time :
13 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±20%
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
HTS Code :
Test Frequency :
0.1MHz
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
3.3μH
Series :
NR, V Type
Surface Mount :
yes
Current Rating (Amps) :
900mA
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Current - Saturation :
1.25A
Datasheets
NRV2012T3R3MGF
TAIYO YUDEN NRV2012T3R3MGF
NRV2012T3R3MGF datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD