NRV2010T2R2MGFV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NRV2010T2R2MGFV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 1.1A 175MOHM SMD
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Material - Core :
Ferrite
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Type :
Wirewound
Current Rating :
1.1A
Ratings :
AEC-Q200
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.079W 2.00mmx2.00mm
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
175mOhm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
2015
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±20%
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
2.2μH
Series :
NR, V Type
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Mount :
Surface Mount
Datasheets
NRV2010T2R2MGFV
TAIYO YUDEN NRV2010T2R2MGFV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD