NRV2012T1R5NGFV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NRV2012T1R5NGFV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 1.4A 120MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Test Frequency :
0.1MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Current-Max :
1.4A
Type :
Wirewound
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±30%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Saturation :
1.8A
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Published :
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Surface Mount :
yes
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Number of Functions :
1
Shielding :
No
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.079W 2.00mmx2.00mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
HTS Code :
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Current Rating (Amps) :
1.4A
Inductance :
1.5μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
NR, V Type
Datasheets
NRV2012T1R5NGFV
TAIYO YUDEN NRV2012T1R5NGFV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD