NRS5024T2R2NMGJV
Mfr.Part #
NRS5024T2R2NMGJV
Description
FIXED IND 2.2UH 3.1A 34.8MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Current - Saturation :
4.1A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
2.2μH
Test Frequency :
0.1MHz
DC Resistance (DCR) :
34.8mOhm Max
Current Rating (Amps) :
3.1A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
NR, S Type
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
yes
DUAL ENDED
Rated Current-Max :
3.1A
Size / Dimension :
0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
Surface Mount :
yes
Frequency - Self Resonant :
51MHz
Tolerance :
±30%
Datasheets
NRS5024T2R2NMGJV
TAIYO YUDEN NRS5024T2R2NMGJV
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD