NRS5020T2R2NMGJ
Mfr.Part #
NRS5020T2R2NMGJ
Description
FIXED IND 2.2UH 2.9A 42 MOHM SMD
DUAL ENDED
Construction :
Chip
DC Resistance (DCR) :
42mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±30%
Height :
2mm
Test Frequency :
100kHz
Frequency - Self Resonant :
57MHz
Shielding :
Shielded
Packing Method :
TR
HTS Code :
Number of Pins :
2
Inductance Tolerance :
30%
Number of Functions :
1
Published :
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
5.1mm
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
2.9A
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
2.2μH
Max DC Current :
2.9A
RMS Current (Irms) :
2.9A
ROHS3 Compliant
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
Mount :
Surface Mount
Halogen Free :
Halogen Free
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-25°C~125°C
REACH SVHC :
Unknown
Lead Pitch :
3.3mm
Datasheets
NRS5020T2R2NMGJ
TAIYO YUDEN NRS5020T2R2NMGJ
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD