NRS5020T220MMGJV
Mfr.Part #
NRS5020T220MMGJV
Description
FIXED IND 22UH 1A 312 MOHM SMD
Stock
523
In Stock :
523
Inductance :
22μH
DC Resistance (DCR) :
312mOhm Max
Current Rating :
1A
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Max DC Current :
1A
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Shielded
Current - Saturation :
900mA
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Size / Dimension :
0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
Tolerance :
±20%
Height :
2mm
Termination :
SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
NRS5020T220MMGJV
TAIYO YUDEN NRS5020T220MMGJV
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD