NRS5014T100MMGG
Mfr.Part #
NRS5014T100MMGG
Description
FIXED IND 10UH 1.05A 240MOHM SMD
Stock
68
In Stock :
68
Current Rating :
1.05A
Tolerance :
±20%
Height :
1.4mm
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RMS Current (Irms) :
1.05A
Packing Method :
TR
REACH SVHC :
Unknown
Material - Core :
Ferrite
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
27MHz
Max DC Current :
1.4A
Construction :
Chip
Inductance Tolerance :
20%
Published :
2002
Number of Functions :
1
Case/Size Code :
1919
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
10μH
Depth :
5.1mm
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Datasheets
NRS5014T100MMGG
TAIYO YUDEN NRS5014T100MMGG
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD