NRS5012T2R2MMGFV
Mfr.Part #
NRS5012T2R2MMGFV
Description
FIXED IND 2.2UH 2A 102 MOHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Max DC Current :
2A
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
Inductance :
2.2μH
Height :
1.2mm
Current Rating :
2A
RECTANGULAR PACKAGE
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
102mOhm Max
Depth :
4.9mm
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Current - Saturation :
3.1A
Datasheets
NRS5012T2R2MMGFV
TAIYO YUDEN NRS5012T2R2MMGFV
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD