NRS5012T100MMGFV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NRS5012T100MMGFV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 850MA 504MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Halogen Free :
Halogen Free
Depth :
4.9mm
DC Resistance (DCR) :
504mOhm Max
Size / Dimension :
0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
Height :
1.2mm
Current - Saturation :
1.4A
Number of Functions :
1
Tolerance :
±20%
Current Rating :
850mA
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Inductance :
10μH
Published :
Series :
NR, S Type
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Frequency - Self Resonant :
26MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
100kHz
Shielding :
No
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Ferrite
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max DC Current :
850mA
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Mount :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Datasheets
NRS5012T100MMGFV
TAIYO YUDEN NRS5012T100MMGFV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD