NRS4018T4R7MDGJ
Mfr.Part #
NRS4018T4R7MDGJ
Description
FIXED IND 4.7UH 1.7A 84 MOHM SMD
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Frequency - Self Resonant :
35MHz
ONE SURFACE
Depth :
4mm
Current - Saturation :
2A
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Shielding :
yes
Tolerance :
±20%
DUAL ENDED
Weight :
99.988768mg
DC Resistance (DCR) :
84mOhm Max
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.8mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
4.7μH
Halogen Free :
Halogen Free
Radiation Hardening :
No
Current Rating :
1.7A
Max DC Current :
1.7A
Datasheets
NRS4018T4R7MDGJ
TAIYO YUDEN NRS4018T4R7MDGJ
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD