NRS4010T150MDGGV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NRS4010T150MDGGV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 600MA 516MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
100kHz
Shielding :
Shielded
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Current - Saturation :
540mA
Material - Core :
Ferrite
Rated Current-Max :
0.6A
Tolerance :
±20%
Inductance :
15μH
DC Resistance (DCR) :
516mOhm Max
Series :
NR, S Type
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Number of Functions :
1
Type :
Wirewound
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
600mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
24MHz
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
NRS4010T150MDGGV
TAIYO YUDEN NRS4010T150MDGGV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD