NRS4018T3R3MDGJV
Mfr.Part #
NRS4018T3R3MDGJV
Description
FIXED IND 3.3UH 2A 66 MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Package / Case :
Nonstandard
Rated Current-Max :
2A
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
66mOhm Max
Current - Saturation :
2.3A
Test Frequency :
100kHz
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Inductance :
3.3μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating :
2A
Series :
NR, S Type
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
NRS4018T3R3MDGJV
TAIYO YUDEN NRS4018T3R3MDGJV
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD