NRM6045T2R2NMRRV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NRM6045T2R2NMRRV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 3A 23 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
36MHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current - Saturation :
8.5A
Size / Dimension :
0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Type :
Wirewound
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Packaging :
Digi-Reel®
Operating Temperature :
-40°C~150°C
Inductance :
2.2μH
Tolerance :
±30%
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Current Rating (Amps) :
3A
Series :
NR, T Type
DC Resistance (DCR) :
23mOhm Max
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
NRM6045T2R2NMRRV
TAIYO YUDEN NRM6045T2R2NMRRV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD