NRH2412T4R7MNGH
Mfr.Part #
NRH2412T4R7MNGH
Description
FIXED IND 4.7UH 650MA 300MOHM SM
Fixed Inductors
Halogen Free :
Halogen Free
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Mount :
13 Weeks
Packing Method :
TR
Current - Saturation :
1.15A
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Max DC Current :
1.15A
Size / Dimension :
0.094Lx0.094W 2.40mmx2.40mm
POWER INDUCTOR
Construction :
Chip
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Height :
1.2mm
Tolerance :
±20%
Shielding :
Shielded
Current Rating :
650mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Inductance :
4.7μH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case/Size Code :
Datasheets
NRH2412T4R7MNGH
TAIYO YUDEN NRH2412T4R7MNGH
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD