NP04SZB1R0N
Mfr.Part #
NP04SZB1R0N
Description
FIXED IND 1UH 3.2A 30 MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Case/Size Code :
Operating Temperature :
-25°C~105°C
2
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Tolerance :
±30%
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Test Frequency :
1kHz
Current - Saturation :
4A
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Current Rating :
3.2A
Frequency - Self Resonant :
96MHz
Inductance :
1μH
Nonstandard
Type :
Wirewound
Shielding :
yes
Lead Free
Height :
2mm
Datasheets
NP04SZB1R0N
TAIYO YUDEN NP04SZB1R0N
NP04SZB1R0N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD