NP04SB3R3N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NP04SB3R3N
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 2.6A 36 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
3.3μH
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Published :
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Lead Free :
Lead Free
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Current - Saturation :
1.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
2.6A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shielding :
Shielded
Series :
N, P Type
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Tolerance :
±30%
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
36mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
1kHz
HTS Code :
Datasheets
NP04SB3R3N
TAIYO YUDEN NP04SB3R3N
NP04SB3R3N datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD