NOJY227M002RWJ
Mfr.Part #
NOJY227M002RWJ
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP NIOB OXI 220UF 20% 2.5V 2917
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Current - Leakage :
11μA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
2.5V
Height :
2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Capacitor Type :
SPECIAL CAPACITOR
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Case Code (Metric) :
Ripple Current :
612mA
Published :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
220μF
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Number of Pins :
2
Depth :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Manufacturer Size Code :
Y
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Radiation Hardening :
No
Dielectric Material :
NIOBIUM
Dissipation Factor :
8%