NOJB107M002RWJ
Mfr.Part #
NOJB107M002RWJ
Description
CAP NIOB OXI 100UF 20% 2.5V 1210
Niobium Oxide Capacitors
Max Operating Temperature :
105°C
Length :
3.5mm
Height :
2.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reference Standard :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
2.5V
Voltage - Rated DC :
2.5V
Capacitance :
100μF
Published :
Width :
2.8mm
Case Code (Imperial) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Depth :
2.8mm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
5μA
Tolerance :
20%
Dielectric Material :
Niobium Oxide
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ripple Current :
270mA
ECCN Code :
EAR99
Min Operating Temperature :
-55°C