NOJA226M004RWJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NOJA226M004RWJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP NIOB OXIDE 22UF 20% 4V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Niobium Oxide Capacitors
Manufacturer Size Code :
A
Factory Lead Time :
21 Weeks
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
1.8mm
Ripple Current :
218mA
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Published :
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
1.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Shape :
J BEND
Current - Leakage :
1.8μA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Resistance :
1.9Ohm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
4V
Series :
OxiCap® NOJ
Capacitance :
22µF
Number of Pins :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
6%
Operating Temperature :
-55°C~105°C