NLV25T-560J-PFD
Mfr.Part #
NLV25T-560J-PFD
Description
FIXED IND 56UH 75MA 12.1 OHM SMD
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Test Frequency :
2.52MHz
Tolerance :
±5%
Current Rating :
75mA
Q @ Freq :
20 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
DC Resistance (DCR) :
12.1Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Inductance :
56μH
Datasheets
NLV25T-560J-PFD
TDK Corporation NLV25T-560J-PFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD