NLV25T-010J-PFD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLV25T-010J-PFD
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 530MA 260MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
15 @ 100MHz
Series :
NLV-PFD
Type :
Wirewound
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ECCN Code :
EAR99
Published :
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
2.15GHz
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Inductance :
10nH
Shielding :
Unshielded
Test Frequency :
100MHz
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
530mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Datasheets
NLV25T-010J-PFD
TDK Corporation NLV25T-010J-PFD
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD