NLV25T-560J-EFD
Mfr.Part #
NLV25T-560J-EFD
Description
FIXED IND 56UH 75MA 12.1 OHM SMD
Stock
30
In Stock :
30
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Test Frequency :
2.52MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Construction :
RECTANGULAR
Series :
NLV-EFD
Current Rating :
75mA
Inductance Tolerance :
5%
Inductance :
56μH
DC Resistance (DCR) :
12.1Ohm Max
Height :
1.8mm
Q @ Freq :
20 @ 2.52MHz
Case Code (Metric) :
2520
Tolerance :
±5%
Published :
2013
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Max DC Current :
75mA
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Q Factor :
20
Terminal Shape :
L BEND
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
NLV25T-560J-EFD
TDK Corporation NLV25T-560J-EFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD