NLV25T-470J-EFD
Mfr.Part #
NLV25T-470J-EFD
Description
FIXED IND 47UH 80MA 11.1 OHM SMD
Current Rating :
80mA
DC Resistance (DCR) :
11.1Ohm Max
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Inductance :
47μH
Q @ Freq :
20 @ 2.52MHz
Max DC Current :
80mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Case Code (Metric) :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q Factor :
20
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
L BEND
Ratings :
AEC-Q200
Inductance Tolerance :
5%
Construction :
RECTANGULAR
Series :
NLV-EFD
Test Frequency :
2.52MHz
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Published :
Height :
1.8mm
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Datasheets
NLV25T-470J-EFD
TDK Corporation NLV25T-470J-EFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD