NLV25T-180J-PFD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLV25T-180J-PFD
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 18UH 130MA 4.8 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
2.52MHz
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Published :
Mount :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
24MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
130mA
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
25 @ 2.52MHz
Series :
NLV-PFD
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
DC Resistance (DCR) :
4.8Ohm Max
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
HTS Code :
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
18μH
Datasheets
NLV25T-180J-PFD
TDK Corporation NLV25T-180J-PFD
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD