NLV25T-150J-EFD
Mfr.Part #
NLV25T-150J-EFD
Description
FIXED IND 15UH 140MA 4.4 OHM SMD
Q @ Freq :
25 @ 2.52MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Tolerance :
±5%
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Shape :
L BEND
Max DC Current :
140mA
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Test Frequency :
2.52MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Frequency - Self Resonant :
26MHz
Tape and Reel (TR)
Height :
1.8mm
Inductance Tolerance :
5%
Inductance :
15μH
Current Rating :
140mA
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
4.4Ohm Max
Packing Method :
TR, Blister Plastic, 7 Inch
Q Factor :
25
Series :
NLV-EFD
Datasheets
NLV25T-150J-EFD
TDK Corporation NLV25T-150J-EFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD