NLV25T-100J-EF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLV25T-100J-EF
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 155MA 3.5 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
REACH SVHC :
No SVHC
Max DC Current :
155mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Q @ Freq :
25 @ 2.52MHz
Case Code (Metric) :
Current Rating :
155mA
Shielding :
Unshielded
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Construction :
Chip
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Material - Core :
Ferrite
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
NLV-EF
Test Frequency :
2.52MHz
JESD-609 Code :
e2
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
DC Resistance (DCR) :
3.5Ohm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Resistance :
3.5Ohm
Tolerance :
±5%
Case Code (Imperial) :
Inductance Tolerance :
5%
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Inductance :
10μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Frequency - Self Resonant :
33MHz
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
NLV25T-100J-EF
TDK Corporation NLV25T-100J-EF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD