NLV25T-082J-PFD
Mfr.Part #
NLV25T-082J-PFD
Description
FIXED IND 82NH 300MA 750MOHM SMD
Current Rating :
300mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Inductance :
82nH
DC Resistance (DCR) :
750mOhm Max
Test Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Q @ Freq :
20 @ 100MHz
Tolerance :
±5%
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
NLV25T-082J-PFD
TDK Corporation NLV25T-082J-PFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD