NLFC453232T-101K-PF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLFC453232T-101K-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 90MA 1.7 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Packing Method :
TR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
Q @ Freq :
10 @ 796kHz
Height :
3.2mm
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
1.7Ohm
Shielding :
yes
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±10%
Max DC Current :
90mA
Depth :
3.4mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Test Frequency :
796kHz
Core Material :
Ferrite
Case Code (Metric) :
Published :
Q Factor :
10
Military Standard :
Not
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Inductance :
100μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Terminations :
2
Quality Factor-Min (at L-nom) :
DC Current :
90mA
Pbfree Code :
yes
Series :
NLFC
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
90mA
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Number of Functions :
1
TDK Corporation NLFC453232T-101K-PF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD