NLFC252018T-330K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLFC252018T-330K
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 85MA 2.1 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Construction :
Wirewound Chip
Q @ Freq :
20 @ 2.52MHz
Inductance :
33μH
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
DC-DC Converter
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
2.1Ohm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated Current-Max :
0.085A
Number of Functions :
1
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
NLFC
Current Rating :
85mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
yes
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Packing Method :
TR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Test Frequency :
2.52MHz
Datasheets
NLFC252018T-330K
TDK Corporation NLFC252018T-330K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD