NKN7WSJT-91-0R1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NKN7WSJT-91-0R1
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.1 OHM 5% 7W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±5%
Resistance :
100MOhm
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Composition :
Wirewound
Published :
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Number of Terminations :
2
Series :
NKN
Max Power Dissipation :
7W
Feature :
Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
Datasheets
NKN7WSJT-91-0R1
YAGEO NKN7WSJT-91-0R1
100mOhm, Wirewound,