NKN7WSJR-91-0R68
Mfr.Part #
NKN7WSJR-91-0R68
Description
RES 0.68 OHM 5% 7W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
680mOhm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
Datasheets
NKN7WSJR-91-0R68
YAGEO NKN7WSJR-91-0R68
680mOhm, Wirewound,