NKN7WSJR-91-0R39
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NKN7WSJR-91-0R39
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.39 OHM 5% 7W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
25 Weeks
Series :
NKN
Resistance :
390mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
NKN7WSJR-91-0R39
YAGEO NKN7WSJR-91-0R39
390mOhm, Wirewound,