NKN7WSJR-91-0R3
Mfr.Part #
NKN7WSJR-91-0R3
Description
RES 0.3 OHM 5% 7W AXIAL
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Resistance :
300mOhm
Max Power Dissipation :
7W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
25 Weeks
Datasheets
NKN7WSJR-91-0R3
YAGEO NKN7WSJR-91-0R3
300mOhm, Wirewound,