NKN7WSFR-73-4R7
Mfr.Part #
NKN7WSFR-73-4R7
Description
RES 4.7 OHM 1% 7W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
4.7ohm
Tolerance :
±1%
Datasheets
NKN7WSFR-73-4R7
YAGEO NKN7WSFR-73-4R7
4.7Ohm, Wirewound,