NKN7WSFR-73-2R2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NKN7WSFR-73-2R2
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 2.2 OHM 1% 7W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
Resistance :
2.2Ohm
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Series :
NKN
Published :
Package / Case :
Axial
Max Power Dissipation :
7W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
NKN7WSFR-73-2R2
YAGEO NKN7WSFR-73-2R2
2.2Ohm, Wirewound,